NIEDZIELA 24.04.2022

Świadkowie życia

Mario, ty powiedz, coś w drodze widziała?
Jam Zmartwychwstałego blask chwały ujrzała.

Sekwencja

 

Ewangeliści są bezbrzeżnie szczerzy w swoich relacjach dotyczących apostołów. Nie silą się na to, by ukrywać wady wybranych przez Chrystusa uczniów. Jaskrawym tego przykładem są wydarzenia poprzedzające śmierć Nauczyciela i po niej następujące. Kilkukrotna zapowiedź tego, że będzie zabity i zmartwychwstanie, całkowicie ulatuje z ich umysłów. Nie chcą uwierzyć kobietom, które widziały Mistrza, nie przyjmują ewidentnych znaków zmartwychwstania, nie wierzą sobie nawzajem.

 

Napisz to, co widziałeś i co jest, i co potem musi się stać.

Ap 1, 19

 

Tymczasem świadkowie nie mogą milczeć. Także sami apostołowie w spektakularny sposób przekonają się o tym w dniu otrzymania Ducha Świętego. Na sobie samych doświadczą porywającej mocy, która nie pozwoli im dłużej siedzieć za zamkniętymi na cztery spusty drzwiami Wieczernika. Będą musieli mówić prawdę o tym, co się wydarzyło. Nawet za cenę życia, które większość spośród nich ostatecznie odda na potwierdzenie wiary w Zmartwychwstałego.

 

I wiele innych znaków, których nie zapisano w tej księdze, uczynił Jezus wobec uczniów. Te zaś zapisano, abyście wierzyli, że Jezus jest Mesjaszem, Synem Bożym, i abyście wierząc, mieli życie w imię Jego.

J 20, 30n

 

Jest jeszcze wiele innych znaków Bożego działania. O niektórych wiesz jedynie ty. Może stać się tak, iż wobec konieczności wyznania wiary w Chrystusa zabraknie ci argumentów lub też okoliczności sprawią, że nie zdołasz przekonująco wyrazić słowami tego, co nosisz w swoim sercu.

Jeśli nawet tak będzie, nie trać wewnętrznego spokoju. Najważniejsze bowiem jest to, iż On naprawdę wrócił ze śmierci do życia. A dzięki temu także ty możesz cieszyć się życiem.