UTOPIENI

  …a duch Boży unosił się nad wodami.                                                                    Rdz 1, 2

Woda jest nie tylko znakiem życia, ona rzeczywiście daje życie. Ale przecież jest też żywiołem życie odbierającym. Łagodna, ale zarazem wdzierająca się nieubłaganie w każdą szczelinę.

 

      Z głębokości wołam do Ciebie…                                                                   Ps 130,1

UTOPIENI, to ci, którym dane jest dostrzec w wodzie obie te cechy: zabijającą i ocalającą. Co więcej, oni wiedzą, że nie tylko umarli dzięki Wodzie; oni żyją dzięki niej! Musieli dać się zatopić, żeby nie utracić życia.

 

        Duch daje życie…                                                                                      J 6, 63

Skutecznymi znakami działania Ducha są sakramenty. To w nich właśnie przelewa się życiodajna Woda. Człowiek jest jak naczynie. Tak dobrze byłoby, gdyby Woda rzeczywiście się przelała. Bo czy ocean da się pomieścić w szklance? Czyż Woda nie jest bez granic?

 

„Jeśli ktoś jest spragniony, niech przyjdzie do Mnie i pije, wierząc we Mnie. Jak mówi Pismo: Z jego wnętrza popłyną strumienie wody dającej życie”. Powiedział to zaś o Duchu, którego mieli otrzymać wierzący w Niego.                                                                                                                                          J 7, 37-39

WBG tworzą:

Justyna Nowak

Szczęśliwa żona. Marzenia zamienia w plany. Uważa, że najlepsza praca to ta, która rodzi się z własnego hobby. Na co dzień dba o prawidłowy i kreatywny rozwój dzieci. Projekty DIY to jej odskocznia od codziennej rutyny. Wielbicielka prawdziwie włoskiej margharity.

Inicjatorka i autorka kanału WodaBezGranic w ramach serwisu YouTube.

Agnieszka Kwiecień

Studentka pedagogiki specjalnej. Od dziecka wychowana w Ruchu Światło-Życie, gdzie teraz posługuje jako animator. Jej znakiem charakterystycznym jest nieustający uśmiech. Pasjonuje się fotografią, muzyką i językiem migowym.

Organizatorka i promotorka wydarzeń w ramach cyklu „Pozwól płynąć Wodzie”.

Małgorzata Cybul

Grafik z zamiłowania i pasji. Miłośniczka podróży i fotografii. Wielka fanka Pink Floyd. W wolnych chwilach lubi czytać książki o astronomii i otaczającym nas Wszechświecie. 

Współautorka i realizatorka projektu graficznego WodaBezGranic.

Tomasz Benda

Językoznawca i lingwista z natury, zamiłowania i wykształcenia. Na co dzień tłumacz. Miłośnik psów, Ryszarda Kapuścińskiego i węgierskiej kuchni. Świeżo upieczony Krakowianin.

Autor tekstów.